The tuition fee is calculated for a whole semester based on 16 lessons and divided into 5 equal payments (5 months).

Depending on the lesson day of the week and the holiday situation, in some months there are only 3 lessons, in others 4 or even 5 lessons.

You can easily calculate the price of a single lesson by dividing 5 months of tuition by 16 units.

Drop by here, have a look at the monthly tuition fee and start calculating 🙂